ראשי » השקעות » השקעות קטנות למתחילים – מה זה אומר? איפה כדאי להתחיל להשקיע?

השקעות קטנות למתחילים – מה זה אומר? איפה כדאי להתחיל להשקיע?

לא כל אחד מאיתנו יכול להשקיע ברכישת נכס נדל"ן יקר או ביצירת חסכונות ופיקדונות של מאות אלפי שקלים. יחד עם זאת, לעולם הפיננסי יש הצעה חלופית. הצעה המאפשרת השקעות קטנות כחלק מפעילותן של קרנות הון סיכון. קרנות אלו מתאימות למגוון רחב של קבוצות אוכלוסייה ומשקיעים פוטנציאליים. אז מה הן בדיוק אותן אופציות של השקעות קטנות? איך אתם יכולים לנצל את היתרון שלכם בשוק הזה? הפרטים בכתבה הבאה.

השקעות קטנות - מה המשמעות שלהם בעולם הפיננסי?

השקעות קטנות, או במנוח המקצועי שלהן – השקעות במנות, הן השקעות בטווחי סכומים נמוכים יחסית. אלו מתרחשות לאורך תקופות של שנים רבות. השקעה של 100 או 200 שקלים, אחת לחודש. בסיס הוראת קבע חודשית כזו, מאפשרת לכם לצבור סכום גדול ומשמעותי לאורך השנים, בתוך קרנות הון סיכון מסוגים שונים. אם עד היום, היכולת לבצע השקעה בתוך קרנות הון סיכון הייתה מנת חלקם רק של אנשים עמידים בעלי נזילות פיננסית גדולה, כיום מסלול השקעות קטנות מאפשר לכם להיכנס למשחק של הגדולים. ולהשקיע את הכסף בשוק ההון, במטרה להשיג תשואה לאורך כל הדרך. יש כל מיני אפיקים שבהם אתם יכולים לפעול. זאת על מנת לנצל את היתרון של השקעות קטנות, והכל בהתאם למצב הכלכלי שלכם וליכולת הפיננסית בהווה ובעתיד לבוא.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת? השאירו פרטים

השקעה קטנה עוזרת לתכנון העתיד, ואפשר להתחיל כבר מהיום

היתרון של תהליך ההשקעה בקרנות הון סיכון על בסיס הפקדה חודשית, הוא היכולת שלכם לנהל אורח חיים כלכלי רגיל למדי. במקביל זה גם להסתכל על האתגרים שעוד נכונו לכם בדרך. אי אפשר לדעת מה ילד יום. אתם לא יכולים לצאת מנקודת הנחה שאתם תסתדרו בלי חסכונות ופיקדונות לאורך השנים. ולכן, הפקדות קטנות לאורך השנים עוזרות לכם. גם כאשר יש לכם אפשרות להפקיד קצת יותר מכמה מאות שקלים בחודש. סכומים אלו ישמרו בצד ויאפשרו לכם לצבור רשת ביטחון. גם רשת של כמה אלפי שקלים תסייע להתמודדות עם הוצאות בלתי צפויות או עם אובדן הכנסה פתאומי. ניסיון העבר מלמד שרשת הביטחון הזאת, תוכל לעזור לכם להיערך מראש לאירועים בלתי צפויים במהלך שגרת החיים. אגב, היא תאפשר גם לתכנן את העתיד לאחר משבר מורכב. כמו למשל משבר הקורונה שכולנו עוד מרגישים את ההשלכות הכלכליות שלו.

אילו אפיקי השקעה עומדים לרשותכם?

נכון להיום, אפיקי ההשקעה בעולם ההשקעות הקטנות הם:

קופת גמל להשקעה

חיסכון אטרקטיבי במיוחד בקרב הישראלים, אשר מאפשר לכם לצבור סכום של עד 71 אלף שקלים עבור כל אחד מבני המשפחה, לאורך לוח השנה, תוך שמירה על גמישות מקסימאלית בתנאי הקופה. היתרון הגדול ביותר של קופת גמל להשקעה הוא הנזילות, אשר מאפשרת לכם למשוך את הכספים בקופה בכל רגע נתון.

קרן נאמנות

המתפקדת בתור סל להשקעות של קבוצת משקיעים, והיא מנוהלת על ידי מנהל השקעות מקצועי, ללא מגבלה על כמות הכסף שניתן להשקיע מידי שנה.

קרן השתלמות

מאפשרת לחסוך סכומים קטנים, ומה נקרא פטור מלא ממס רווח הון. מעסיקים יכולים לפתוח בשבילכם קרן השתלמות, בשבילכם. ואם אתם עצמאים, החוק מאפשר לכם לפתוח קרן השתלמות בתנאים מיטיבים, בהתאם למדרגות מס אטרקטיביות.

קרנות סל

קרנות נאמנות המתמקדות במדד פיננסי כלשהו, ומציעות דמי ניהול יחסית נמוכים עם עמלת קנייה משמעותית שיכולה להפוך את החיסכון לפחות רווחי.